Leśnica zachwyca, a Lissa intryguje
07.12.2017

Tętniąca kulturalnym życiem Leśnica jest fantastycznym miejscem wytchnienia od miejskiego zgiełku. To wrocławskie osiedle, skrywa w sobie fenomenalne królewskie historie, moc zieleni i spokój codziennego życia.

Mieszkanie na Poświętnem – wczoraj i dziś
06.11.2017

Wrocław jest miastem przepełnionym duchem historii. Obecnie to niemal milionowe miasto, jednak wieki temu dzisiejsze wrocławskie osiedla funkcjonowały jako samodzielne wsie czy folwarki. Mało znaną, a ciekawą historię kryje w sobie Osiedle Poświętne, znajdujące się w północno-zachodniej części miasta.

Inteligentny dom i mieszkanie
21.09.2017

Choć jeszcze niedawno kojarzyły nam się z ekstrawagancją, dziś cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem. Inteligentne domy i mieszkania, bo o nich mowa, to gwarancja komfortu, bezpieczeństwa i niższych opłat. Planując inwestycję w inteligentne instalacje, zwykle stajemy w obliczu trudnego wyboru. Które będą dla nas najlepszym rozwiązaniem? Jak wybrać, by nasz inteligentny dom spełnił wszystkie oczekiwania? Zapraszamy na krótki przegląd dostępnych możliwości.

Księga wieczysta – jakie informacje o nieruchomości w niej znajdziemy
14.09.2017

Księga wieczysta to publiczny rejestr nieruchomości, który przedstawia jej stan prawny. Funkcjonowanie ksiąg wieczystych regulują przepisy prawa: zapisy Dziennika Ustaw z 2001 roku, ustawa o księgach wieczystych i hipotece z 1982 roku i Kodeks postępowania cywilnego. Z księgi wieczystej możemy uzyskać informacje, komu i jakie prawa względem nieruchomości przysługują.

Małe mieszkanie – Twój niewielki kawałek podłogi
29.07.2017

Małe mieszkanie jest często spełnieniem dużych marzeń. Dlatego, mimo zazwyczaj ograniczonego budżetu, jest ono ciepłe, przytulne, wyjątkowe. Pewnie dlatego, że włożyłeś w nie całe serce. Niewielkie mieszkania są gorącym towarem na rynku nieruchomości. Znikają niemal zaraz po wybudowaniu budynku, a często są już rezerwowane na początkowym etapie inwestycji. Dlaczego? Ponieważ są niedrogie, a co za tym idzie dość duża grupa osób może sobie na nie pozwolić.

Urządzanie mieszkania – co trzeba wiedzieć?
29.06.2016

Właśnie nastąpił jeden z najpiękniejszych dni w Twoim życiu. Podpisałeś akt notarialny i stałeś się pełnoprawnym właścicielem mieszkania. Jednak zanim się wprowadzisz i zaczniesz w pełni cieszyć się swoją własnością, prawdopodobnie jeszcze długa droga przed Tobą.

Remont spędza sen z powiek większości nowych właścicieli małych, średnich i dużych mieszkań. Pół biedy, jeśli kwestia pieniędzy nie jest problemem. Po prostu wybierasz meble i kolory ścian, sprzęty i akcesoria, bierzesz ekipę, czekasz parę tygodni, płacisz i gotowe. Możesz oglądać swój ulubiony film na nowej, wygodnej kanapie w świeżo wyremontowanym, jeszcze pachnącym nowością M. Gorzej, jeśli musisz oszczędzać. Wtedy jesteś zdany na własne siły.

Gdy akademik nie wchodzi w grę – mieszkaniowe dylematy studenta
31.05.2016

Wyjazd latorośli na studia do innego miasta wiąże się z masą stresu, problemów i dylematów. Do tych oczywistych, jak tęsknota i niepewność dochodzi też chęć zapewnienia dziecku jak najlepszych warunków i możliwości do nauki. Wszak nie zawsze dziecko jedzie na studia. Często też jedzie się uczyć.

Akademik, jak wiemy, nie sprzyja nauce. Drugą sprawa jest fakt, że nie wszyscy mają możliwość w nim mieszkać. Często o miejscu w nim decydują dochody rodziców, a co za tym idzie może się zdarzyć, że na szybko trzeba będzie szukać innego rozwiązania. Co zatem zostaje? Wynajem pokoju w cudzym mieszkaniu, wynajem samodzielnego mieszkania lub kupno. Sprawdźmy, co w perspektywie jest najkorzystniejsze.

Wspólnota mieszkaniowa – czym jest i po co powstaje?
19.04.2016

Wraz z wejściem na rynek deweloperów zmieniły się też prawa własności nabywanych lokali, a część z nas, prosto z mieszkań spółdzielczych czy spółdzielczych własnościowych przeprowadziła się do mieszkań, które są naszą wyłączną własnością.

Ale jak zarządzać i jak dbać o coś, co ma wielu właścicieli? Jak zebrać pieniądze na remont, naprawy, porządki, odśnieżanie?

Wybieramy schody na antresolę
10.03.2016

Antresola jest często spotykanym rozwiązaniem w wysokich mieszkaniach oraz niewielkich domkach. O jej praktycznych zastosowaniach nie warto mówić, gdyż argument powiększenia metrażu jest dla wszystkich tak oczywisty, jak fakt, że po dniu następuje noc. Każdy chciałby mieć kilka metrów więcej, toteż gdy jest tylko możliwość, inwestuje w antresolę. Jednak sama antresola to nie wszystko. Ważne, o ile nawet nie ważniejsze jest, jak na nią wejdziesz. Dlatego przyjrzyjmy się najczęściej wybieranym schodom.

Lekkie czy masywne? Ładne czy praktyczne? Proste czy kręcone? Każdy, kto ma w planach budowę antresoli staje przed takim dylematem. Aby podjąć decyzję, musimy odpowiedzieć sobie na dwa kluczowe pytania: Jak dużo miejsca możemy na schody przeznaczyć i jak dużą kwotą dysponujemy.

Program Mieszkanie dla Młodych w 2016 roku
01.03.2016

Aktualne zmiany w programie MDM – Mieszkanie dla Młodych, spowodowały lawinowy wzrost liczby wniosków pod koniec roku ubiegłego. Z tego też powodu zmniejszyła się pula środków na ten cel już o połowę. A mamy dopiero pierwszy kwartał!

Oczywiście bicie na alarm nic nie zmieni. Środków nie przybędzie. Jednak zdaniem analityków, nie ma po co dramatyzować, bowiem grudniowe wnioski nie są i nie raczej nie będą wyznacznikiem potrzeb mieszkaniowych i możliwości beneficjentów, lecz jedynie są wskaźnikiem strachu przed podwyżką procentową wkładu własnego z 10 na 15%. Osoby chcące przystąpić do programu mogą wciąż składać wnioski. Do rozdysponowania zostało bowiem jeszcze ponad 300 mln złotych.

Formalności związane z kupnem mieszkania na kredyt
08.02.2016

Kupno nowego lokum jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego z nas i wiąże się z nim wiele przyjemności, takich jak wybór mebli czy aranżacja wnętrz. Zanim przejdziesz do tej ciekawszej i atrakcyjniejszej części transakcji, musisz niestety przebrnąć przez ciąg formalności, które trzeba dopełnić zarówno przed, jak i po zakupie. Kolejne niedogodności pojawiają się, kiedy swoją inwestycję chcesz sfinansować z kredytu hipotecznego. Jeżeli nie jesteś w posiadaniu większej ilości gotówki, może to być jedyna droga do stania się właścicielem nieruchomości. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku skompletować wszystkie potrzebne dokumenty i przejść łagodnie przez wszystkie formalności.

Kupno mieszkania czy wynajem?
20.01.2016

W porównaniu z takimi krajami europejskimi, jak Holandia czy Niemcy, rynek mieszkań przeznaczonych do wynajęcia w Polsce może wydawać się ubogi. W naszym kraju zaledwie 4% spośród badanych osób mieszka w lokalach wynajmowanych na tzw. zasadach rynkowych, gdy tymczasem w krajach Europy Zachodniej liczba ta dochodzi nawet do 50%. W ostatnich latach można jednak zaobserwować wzrost zainteresowania wynajmem, w szczególności tym długoterminowym. Jakie są wady i zalety mieszkania w wynajętym mieszkaniu? Co oferuje Ci własne mieszkanie?

Inwestycje w nieruchomości – jak nie stracić?
03.12.2015

Jeśli dysponujemy wolnymi środki finansowymi, chcielibyśmy je dobrze ulokować. Mamy do wyboru kilka opcji. Jeszcze kilka lat temu dobrym pomysłem była inwestycja w lokaty bankowe. Ich założenie przebiegało bardzo prosto i nie łączyło się z żadnym większym ryzykiem. Wystarczyło poświęcić jedynie kilka chwil, by znaleźć najwyżej oprocentowaną lokatę i w ten sposób oszczędzało się nie tylko pieniądze, ale i czas. Niestety, drastyczne obniżenie stóp procentowych w ostatnim czasie oraz opodatkowanie zysków z lokat sprawiło, że przestały być już tak oczywistym rozwiązaniem. Inwestorzy zaczęli więc szukać nowych rozwiązań na pomnożenie swoich oszczędności. Jednym z pomysłów, który cały czas zyskuje na popularności, jest zakup mieszkania na wynajem. Jakie są wady i zalety takiej inwestycji? I czy w ostatecznym rozrachunku warto zainteresować się taką opcją?

Mieszkania dwupoziomowe – ciekawa alternatywa?
25.11.2015

Mieszkania dwupoziomowe stanowią niewielki, bo zaledwie pięcioprocentowy fragment rynku nieruchomości w naszym kraju. Od lat cieszą się nie największym, ale – co potwierdzają specjaliści – też i niemalejącym zainteresowaniem klientów. Wielu z nich swoją decyzję o zakupie tłumaczy chęcią posiadania nieruchomości, która przypominałaby dom jednorodzinny, ale jednocześnie umożliwiała korzystanie z zalet mieszkania w bloku. Mieszkania dwukondygnacyjne wydają się w takim przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeżeli również zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości dwukondygnacyjnej, powinieneś poznać jej podstawowe wady i zalety.

Czym jest stan deweloperski?
19.11.2015

Kiedy będziesz kupował mieszkanie lub dom za pośrednictwem dewelopera, przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z jej szczegółami. Bardzo istotnym elementem jest standard wykończenia Twojego nowego lokum. Zwykle proponuje się kilka opcji: stan deweloperski, pod klucz oraz opcję mieszana. O ile pojęcie „pod klucz” stało się powszechnie znane, to większy problem pojawia się przy próbie dokładnego określenia pojęcia „stan deweloperski”. Niezwykle ważne jest, aby decydując się na taki typ wykończenia, dokładnie wiedzieć, co obejmuje oraz jakie są jego wady i zalety. Sprawdź także, jak to pojęcie rozumie deweloper, z którym podpisujesz umowę zakupu nieruchomości.

Wszystko, co musisz wiedzieć o programie Mieszkanie dla Młodych
03.11.2015

MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych, to rządowy projekt, który wspiera młodych ludzi w nabyciu pierwszego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Program reguluje Ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, która po niedawnej nowelizacji określa zasady pomocy udzielanej przez państwo kupującym nieruchomość.

Dobry fachowiec poszukiwany
27.10.2015

Każdy, kto kiedykolwiek remontował dom lub mieszkanie, wie, jak wątpliwa, czasochłonna i kosztowna jest to „przyjemność”. Twoje świeżo kupione mieszkanie lub wybudowany dom z pewnością będą wymagały wielu godzin precyzyjnego i dokładnego wykończenia. Jeżeli masz smykałkę do malowania, kładzenia glazury czy hydrauliki, możesz wykonać samodzielnie część prac remontowych – pozwoli to na zaoszczędzenie sporej kwoty.

Wszystko, co musisz wiedzieć o formalnościach przy zakupie mieszkania
23.10.2015

Wybór mieszkania nie jest łatwy i to niezależnie od tego, czy kupujesz mieszkanie w celu uwicia swojego gniazdka, czy jako inwestycję pod późniejszy wynajem. Musisz zdecydować o wielkości mieszkania, jego lokalizacji, pochodzeniu (rynek pierwotny czy wtórny). A kiedy już wybierzesz konkretne lokum, czeka Cię lawina formalności do dopełnienia. W zależności od rodzaju mieszkania czy formy płatności formalności te będą się nieco różnić.

KONTAKT
BIURO SPRZEDAŻY

GODZINY OTWARCIA:
9:00 - 16:00 w dni robocze
E-MAIL: biuro@wpb.wroc.pl
TEL. (71) 342-88-80
TEL. 517-117-036

SEKRETARIAT
E-MAIL: sekretariat@wpb.wroc.pl
TEL. (71) 342-50-21
Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.